انواع تاسیسات در بازسازی ساختمان + رازهای اجرایی سلام ساختمان-رادیاتور پارس

تاسیسات مکانیکی که به باور بسیاری از افراد اصلی‌ترین بخش تاسیسات ساختمانی است و قلب تپنده آن محسوب می‌شود. این نوع از تاسیسات ساختمانی به زندگی ساکنان به شدت گره خورده و وجود کوچک‌ترین خللی در آن می‌تواند منجر به بر هم خوردن روال زندگی افراد شود. شوفاژ به تاسیساتی گفته می شود که در داخل آن، یک سیال وجود دارد که از طریق بویلر و پکیج داغ شده و به تبادل کننده های حرارتی منتقل می شوند. این تاسیسات آب گرم مصرفی برای استحمام و نظافت و شستشو را فراهم می کند. حتی خرابی آن نیز باعث خنک شدن رادیاتور شده و در نهایت آب مصرفی در موتورخانه نیز سرد خواهد شد. لوله های مانیمسان به اتصالات مختلف در جوشکاری لوله های گاز گفته می شود.

کارشناس تأسیسات بسته به محیط کار که مسکونی باشد یا تجاری-صنعتی باید از نقشه‌های تأسیسات ساختمان سر دربیاورد. توانایی طراحی و اجرای تأسیسات گاز، لوله‌کشی آب سرد و گرم، راه‌اندازی سیستم گرمایش و سرمایش، تأسیسات مکانیکی ساختمان، و غیره از دیگر مهارتهایی است که یک کارشناس تأسیسات باید از آن برخوردار باشد. متخصص تأسیسات باید از مهارت‌های فنی و عملی خوبی نیز برخوردار بوده و آمادگی جسمانی بالایی داشته باشد. همچنین، مهارت ارتباطی مناسب و توانایی کار فردی و تیمی از دیگر ویژگی‌های هستند که یک متخصص تأسیسات باید داشته باشد.

سیستم آنتن مرکزی

اجرای تاسیسات و نقشه کشی ساختمان، توسط مهندسین و کارشناسان امکان پذیر بوده؛ چرا که در صورت رعایت قوانین و اصول اجرایی، باعث افزایش عمر مفید ساختمان شده و ایمنی و زیبایی آن تضمین خواهد شد. اگر این تاسیسات دارای کیفیت و کارایی خوبی باشند، ساختمان دچار بازسازی زود هنگام نشده و هزینه ی صرف شده آن در زمان راه اندازی و اجرا در مدت طولانی به صرفه خواهد شد. یکی از مهمترین بخش های تاسیسات ساختمانی ، تجهیزاتی است که برای سرمایش و گرمایش ساختمان به کار میرود. وظیفه تاسیسات ساختمانی حرارتی مطلوب کردن دمای محیط برای آسایش بیشتر میباشد.

تجهیزات تاسیسات ساختمان

تاسیسات الکتریکی ساختمان به معنای طراحی و اجرای سیستم سیم کشی منازل مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی می باشد. سیم پیچی در مدار تاسیسات الکتریکی ساختمان بر پایه میزان جریانی که حمل می کند، انجام می شود. این تاسیسات دارای مدار انشعابی به منظور تامین برق فضاهای داخلی ساختمان می باشد.

  • در صورتی که یکی از بخش های مرتبط با تاسیسات خراب شود، می تواند به کل بنا آسیب وارد کند.
  • موجود بودن این منبع جایگزینی برای اکسیژن است که در ساختمان برای شما کار را آسان و راحت می سازد و موجب خروج دی اکسید کربن تولید شده در محیط ساختمان می گردد.
  • چون تاسیسات به عنوان نفس و رگ های اصلی یک ساختمان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
  • توزیع کننده آب باید به میزانی بزرگ باشد که مقاومت اصطکاک آن کم شود و از تلاطم آب جلوگیری شود.
  • از جمله تکنولوژی هایی که در اجرای تاسیسات مکانیکی بسیار تاثیر گذار هستند سیستم گرمایشی و سرمایشی است که از آن برای افزایش سطح راحتی و ایجاد آسایش داخلی در ساختمان و محیط استفاده می شود.
انواع سیم کشی های مختلف و فراهم کردن شرایط ایمن برای آن ها از نکات مهمی است که باید در مطالب بعدی به آن اشاره شود. توجه به نوع توزیع برق به منظور ایجاد مسیر انشعابی برای آن، نیز مجله خبری تاسیسات ساختمانی نیازمند تجهیزات با کیفیت و دستکاری افراد ماهر و متخصص است. وجود فیوز، در تابلو توزیع برق که در اثر نوسانات برقی موجب قطع آن می شود باید توسط مهندسین ساختمانی اجرا و نصب شود.

این عملگرها شامل رله ها، دیمرها، فرمان های برنامه نویسی و … می باشند. سنسور های سیستم در صورت وجود نور، دما، رطوبت و دود در خانه به سیستم اطلاع می دهند. گزارش های تهیه شده از طریق پروتکل های ارتباطی به کنترل کننده مرکزی سیستم ارسال می گردند.

اما امروزه از سامانه های تفکیک و مانیتورینگ میزان مصرف ساختمان استفاده می شود. در برخی ساختمان ها بر اساس متراژ یا بر اساس تعداد افراد هر خانواده این تقسیم بندی انجام می شود که مشکلات فراوان خود را دارد. زمانی که حرارت به اسپرینکلرهای نصب شده در سقف برسد، می ترکند و آب با فشار به روی حریق می پاشد. در مقابل آب با درجه حرارت بالا از سطح بالایی برج خنک کننده به پایین پاشیده می شود و با برخورد به هوای درون برج خنک می شود.

• تاسیسات ساختمان، آتش نشانی ( اعلام حریق، اطفاء حریق)