شیر گیوتینی چیست؟ شیر گیوتینی که به شیر چاقویی نیز معروف by elham keshavarz | kasrasaran

جهت دریافت جزییات فنی و فهرست قیمت شیر چاقویی از مجموعه صنعتی ناین از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید. شیر چاقویی یا شیر گیوتینی( Knife Valve )  از انواع شیرآلات صنعتی و زیرمجموعه شیرآلات کشویی می باشد. شیر چاقویی یا شیر گیوتینی به منظور کنترل جریان سیالات با گرانوری بالا مانند سیال خمیر، قیر و یا سیالات لجنی و … است. شیر گیوتینی(شیر تیغه ای) یکی از متداول ترین و کاربردی ترین شیر ها است که دارای قیمت نسبتا پایین و مزیت افت فشار اندک می باشد. جنس این نوع شیر ها از انواع مختلف فلزات و آلیاژ ها ساخته شده است که یکی از آن ها شیر گیوتینی استیل است که جنس بدنه آن از استنلس استیل ساخته شده است. استنلس استیل با همان فولاد زنگ نزن یکی از آلیاژ های پرکابرد در ساخت انواع شیرآلات صنعتی است.

مکانیزم آب بندی شیر گیوتینی

همچنین بدنه شیر را به روش ریخته گری تولید می کنند و برای ساخت بدنه از متریال های چدن، فولاد و استنلس استیل استفاده می کنند. این شیر با باز و بسته شدن دسته با دیسک گیوتین مانند خود مسیر عبور سیال را مسدود می کند. این شیر اساسا با حرکت خطی عمودی مسیر سیال را کنترل و قطع یا وصل می کند و در دو نوع اتصال  شیر چاقویی ویفری و شیر چاقویی لاگ طراحی و تولید می گردد. شیر چاقویی به دلیل بالا بودن میزان خوردگی سیالات عمدتا جنس تیغه از استیل ضد زنگ و بدنه از جنس چدن و یا بصورت تمام استیل ( بدنه و تیغه هر دو از استیل ) به بازار این سایت را مرور کنید عرضه می شود. نوع استم این محصول به دو حالت پیچی و پیستونی طراحی شده در هر دو حالت روانکاری با روغن و گیربکس در زمان بندی تعمیر و نگهداری انجام گیرد. شیرهای گیوتینی یک مدل گیت ولو یا شیر دروازه ای است که با یک تیغه مسیر عبور سیال را مسدود می کند.

علاوه بر کرم ، عناصر شيميايي ديگري نيز در ترکيب فولادهاي ضد زنگ بکار مي روند که از آن جمله ميتوان به مولييدن و نيکل اشاره نمود. نيکل عمدتا موجبات انعطاف پذيري و فرم پذيري را در فولاد ضد زنگ باعث می‌گردد. شیرهایی گفته می شود که دارای یک تیغه عمودی در وسط شیر بوده و به صورت تدریجی باز یا بسته می شوند .شیرهای گیوتینی دارای بدنه ای از جنس چدن ،فولاد،استیل می باشند و تیغه آنها به صورت معمول از جنس استیل ضد زنگ می باشد.

  • یکی از عوامل موثر در پائین آمدن نرخ تورم در ماه ژوئیه، کاهش قیمت برق و گاز اعلام شده که در ماه‌های پس از تهاجم روسیه به اوکراین، به یکی از دغدغه‌های بزرگ خانوارهای بریتانیایی تبدیل شده بود.
  • شیر چاقویی یا گیوتینی یکی از انواع شیرهای دروازه ای محسوب میشود که برای قطع و وصل جریان سیالات کاربرد دارد.
  • مهره ماسوره این نوع شیرها یکی از مزیتهای مهم آن است بطوریکه به راحتی قابل تعویض است بدون آنکه شیر از خط جدا شود.
  • انواع مختلف این دستگاه را در سایزها و اندازه های متعدد و از سایز ۵ تا ۵۰ سانتی متری تولید می کنند.
  • مهره ماسوره اين نوع شيرها يكي از مزيتهاي مهم آن است بطوريكه به راحتي قابل تعويض است بدون آنكه شير از خط جدا شود.برای باز و بسته کردن این شیر می توان از حالت های دستی و اتوماتیک مانند پنوماتیکی استفاده کرد.

شیر گیوتینی چیست؟ شیر گیوتینی که به شیر چاقویی نیز معروف by elham keshavarz | kasrasaran

چنانچه سوال و یا نقطه نظری درباره انتخاب و خرید شیر چاقویی یا شیر چاقویی دارید از طریق کامنت در انتهای این مطلب و یا از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید. تولید کننده های شیر گیوتینی نوع دستی، این شیر را در دو حالت فلکه ای و اهرمی تولید می کنند. طراحی مدل دستی به گونه ای است که باید اپراتور به طور مستقیم کنترل و تنظیم آن را انجام دهد و به نوعی محرک آن باشد.

استاندارد شير هاي گيوتيني MSS SP81 بوده که در اين استاندارد ابعاد، فشار کاري، تست و تلورانسهاي مربوط به آن گردآوري شده است. متريال بدنه شير ها GG25,GGG40,A216WCB,CF8M و تيغه آن استنلس 304 و يا 316 خواهد بود.

معرفی اجزا شیر چاقویی