معرفی صفر تا صد صنعت گردشگری + بررسی مفاهیم و اصطلاحات

گردشگری اگر به شکل صحیح و برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد، می‌تواند اثرات مفیدی در بسیاری از بخش‌های جامعه داشته باشد. گردشگری به‌غیر از آرامش، لذت و تجربه‌های جدیدی که به فرد منتقل می‌کند، می‌تواند موجب افزایش درآمد کشورها نیز باشد. زمانی که توریست به منظور اقامت، صرف غذا، خرید صنایع دستی و سوغات، استفاده از وسیله‌ حمل و نقل و… ارز وارد کشور می‌کند، موجب تقویت اقتصادی کشور می‌شود.

نشریه با استفاده از سامانه مشابهت یابی(سمیم نور) اقدام به همانندجویی مقالات کرده و مقالاتی با همانندی حداکثر15 درصد را می‌پذیرد. گفتنی است، علاوه‌بر مسافران با شرایط خاص، کارکنان شرکت‌های هوایی نیز از این نوع هتل‎‌ها استفاده می‎‌کنند. در نتیجه می‎‌توان گفت، این مدل از هتل‎‌ها، مزایای خود را دارند و اکثرا برای مسافرانی که پروازشان توقف دارد یا کنسل شده و به زمان دیگری تغییر پیدا کرده، مناسب است.

البته این نوع گردشگری از سده‌های قبل نیز در نقاط مختلف جهان رواج داشته‌است. در این نوع گردشگری بازدید کنندگآن به نقاط و مکانهایی مسافرت می‌کنند که معتقد هستند ناجی بشریت ارتباطی با آن نقاط داشته یا دارد. این اصطلاح برای اولین بار در مقاله ای به همین عنوان در نشریه ای[۱۴] در بلژیک معرفی گردیده‌است. با توجه به حجم بالای مقالات دریافتی و نیز تصمیم هیات تحریریه محترم مجله خواهشمند است از ارسال همزمان چندین مقاله با نویسندگان مشترک به دفتر مجله خودداری بفرمایید.

دور دنیا با یک کلیک، آرزویی بود که امروزه از مرحله واقعیت به حقیقتی غیرقابل انکار مبدل شده‌است. بااستفاده از تور مجازی کاخ موزه‌ها، اماکن باستانی جهان می‌توان به دنیایی اطلاعات متنی و تصویری از نمادهای تاریخ باستان دست یافت. این قبیل تورها به کمک تصاویر ویدئویی و عکس‌های سه‌بعدی چشم‌اندازهای زیبایی را از محل سفر نشان می‌دهند تا تمایل افراد برای انجام این مسافرت افزایش یابد که در مطلب معرفی تور مجازی به صورت کامل به آن پرداختیم. مجریان تورهای مجازی معمولاً عکس‌های روی اینترنت را بسیار باکیفیت و با تمام جزئیات آن مکان به نمایش می‌گذارند.

بدیهی است مابه‌التفاوت هزینه‌ها پس از تعیین نرخ جدید، در مراحل بعدی از نویسندگان محترم دریافت خواهد شد. یکی دیگر از اقامتگاه‎‌ها، هتل آپارتمان بوده که ترکیبی از هتل و آپارتمان است. اکثرا افرادی که اقامت‌های طولانی مدنظرشان باشد، برای صرفه جویی در هزینه‎‌های سفر این نوع اسکان را انتخاب می‎‌کنند چراکه؛ علاوه‌بر کاهش هزینه، می‌توانند آشپزی کنند و در مکانی شبیه به خانه سکونت داشته باشند. اگر دوست دارید در محیط شهری باشید و ترجیحا به اندازه هتل هزینه نکنید، هتل آپارتمان‌ها بهترین گزینه برای شما است.

بازدیدکننده‌ها به وسیله مردم از ظواهر جامعه میزبان به‌صورت کامل به هیجان درمی‌آیند، این هیجان به وسیله آثار هنری تاریخی، علمی، سبک زندگی یا میراثی است که از طرف جامعه میزبان، منطقه، گروه یا مؤسسات مطرح می‌شود (افخمی، ۱۳۸۶). از نظر فنی گردشگری فرهنگی شامل حرکت انسان برای دیدن جاذبه-های فرهنگی خاص همچون مکان‌های میراث‌های فرهنگی، نشانه‌های زیباشناختی و فرهنگی، هنرها و نمایش‌ها که در خارج از مکان معمولی سکونت قرار دارد می‌شود (پاپلی یزدی، سقایی، ۱۳۸۵). نشریه برنامه ریزی و توسعه گردشگری، به منظور صیانت از حقوق و مالکیت فکری و معنوی پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی و جلوگیری از دریافت تحقیقات تکراری از نرم افزارهای مشابه یاب استفاده می کند.

اما این تورها با خطوط هواپیمایی ارزان و به وسیلهٔ پکیج‌های گردشگری بین‌المللی انجام می‌شدند. معرفی سیستم قانونمند خطوط هواپیمایی پس از جنگ نیز از عوامل مؤثر در توسعه صنعت گردشگری بود. موافقت‌نامه‌های دو جانبه سبب تثبیت قیمت بلیت هواپیماها می‌شد و همین امر صندلی‌های خالی هواپیما را به حداقل می‌رسانید. به ویژه این که خرید یک‌جای انبوه بلیط‌ها توسط تورهای جمعی متضمن سود اقتصادی این خطوط بود و بدین‌سان اساس تورهای گروهی نوین بنا نهاده شد. این پیشرفت‌ها با افزایش جدی کیفیت استانداردهای زندگی در بریتانیا همراه شدند؛ و در اواخر دهه ۱۹۵۰ بود که هارولد مکمیلان جرأت کرد مدعی شود «هرگز چنین تجربهٔ خوبی نداشته‌اید».

نویسندگان محترم می‌توانند برای مشابهت‌یابی از سامانه سمیم‌نور (کلیک کنید) برای ارسال گزارش مشابهت‌یابی به فصلنامه استفاده کنند. نویسندگان محترم دقت کنند که حتما باید گزارش PDF مشابهت‌یابی را که از مستقیما مشابهت‌یاب دریافت می‌‌کنند به فصلنامه ارسال نمایند. لازم به توضیح است  این نشریه برای مراحل مختلف دریافت تا انتشار مقالات از نویسندگان محترم هزینه دریافت می‌کند. برای اطلاع از میزان و مراحل پرداخت هزینه‌ها، به بخش هزینه‌های انتشار مقاله مراجعه نمایید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار