هواساز دستگاه هواساز انواع هواساز قیمت هواساز صنعتی ناب زیست-بتا تهویه

هواساز دستگاه هواساز انواع هواساز قیمت هواساز صنعتی ناب زیست-بتا تهویه

به منظور تعیین دقیق قیمت هواساز صنعتی و خانگی لطفا با کارشناسان شرکت تماس حاصل چیلر بتا تهویه نمایید. در فصول گرم سال که هواساز به صورت سرمایشی کار می کند بخار آب موجود در هوا که با گذر از سطح کویل و برخورد با سطح سرد کویل به مایع تبدیل میشود. آب قطره قطره به محفظه زیرین هواساز می چکد و در آنجا جمع می شود و از آنجا تخلیه می گردد. ولی اگر در مکان هایی نیاز به رطوبت باشد در مسیر عبور هوا در هواساز از تجهیزات رطوبت زنی مانند افشانک های تزریق آب استفاده می کنیم تا رطوبت را افزایش دهیم . به این صورت که هوای سرد شده از طبقه پایین سیستم وارد ساختمان میشود.

 • به بیانی دیگر هواسازها برای کنترل یکی از پارامترهای زیر در محیط مورد استفاده قرار می­گیرند.
 • فیلترها معمولا قبل از کوئل ها نصب می شوند که هم باعث تصفیه هوا شوند و هم از ایجاد رسوب گرد و غبار بر روی کوئل ها جلوگیری کنند.
 • کویل­ های هواساز بسته به نیاز و شرایط کاری به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم ساخته می­شوند.
 • زمانبندی تجهیزات را در کنترل کننده های مرکزی یا ساعت های مکانیکی بررسی کنید.

شاسی دستگاه هواساز نسبت به ظرفیت و حجم آن از ناودانی فابریک طراحی و ساخته می‌شود. شاسی پس از عملیات جوشکاری و فرزکاری با رنگ اپوکسی پوشش داده می‌شود. در دستگاه هواساز هیت ریکاوری در قسمت مکش هواساز دریچه ای متصل به فضای داخل وجود دارد که با مکش هوای داخل در کنار هوای تازه باعث بازدهی بالاتر و کاهش مصرف انرژی می شود. رطوبت سازها یا رطوبت زن ها باید در جاهایی نصب شوند که هوا بتواند بخار مورد نیاز را جذب کند.

هواگیری پکیج

برای کاهش مشکلات هواساز استفاده از یک چک‌لیست قبل از شروع به کار می‌تواند بسیار مفید باشد. در ادامه نمونه یک چک‌لیست که می‌تواند به کاهش مشکلات هواساز کمک کند، آمده است. این عبارات برای شیرها و دمپرهایی که در سیستم کنترل مورد استفاده قرار می گیرند به کار می رود.

شرکت جهان ابنیه آژند با داشتن سال ها دانش و تجربه و تخصص بالا در زمینه طراحی، نصب، اجرا و راه اندازی اتاق تمیز توانسته جایگاه خود را در صنعت کلین روم نمایان سازد. هوای برگشتی از فضای تهویه شده مجدداً وارد سیستم شده و پس از عبور از دستگاه و تهویه مجدد وارد فضای تهویه شده می شود. همه شما دست کم چند بار با دستگاه های هواساز مواجه شده اید و در اولین نگاه این بدنه آنها بوده که توجه شما را جلب کرده است.

فن‌­ها (Fans)

مشخصات الکتروموتور و فن با توجه به ظرفیت هوادهی دستگاه، مشخصات کانال هوادهی نظیر ابعاد کانال، طول مسیر کانال و زانویی­ های مسیر و میزان افت فشار بدست آمده، انتخاب می­شوند. در هواساز همانطور که پیشتر توضیح داده شد از کویل های سرمایشی (برودتی) و گرمایشی جهت تنظیم دمای هوا مورد استفاده قرار می گیرد . ظرفیت برودتی کویل سرمایشی یا ظرفیت حرارتی کویل گرمایشی در اصل همان میزان انتقال انرژی گرمایی از هوا به سیال داخل کویل در واحد زمان می باشد .

فیلترهای هپا یکی از بهترین سیستم‌های فیلتراسیون برای هواساز است. بله، به دلیل اینکه ساختار تولید سرمایش در ایرواشر از نوع تبخیری است و از طرفی به دلیل رطوبت نسبی بالا در شهرهای شمالی و جنوبی کشور، امکان استفاده از ایرواشر برای تهویه مطبوع وجود ندارد. خیر، به دلیل اشباع بودن هوای خروجی از ایرواشر و همچنین رطوبت نسبی بسیار بالای محوطه استخر، امکان استفاده از ایرواشر برای تهویه فضای استخر وجود ندارد. در صورتیکه میزان و مشخصات ذرات، مغایر استانداردهای مورد نیاز باشد امکان تأئیدیه جهت اعتبارسنجی دستگاه هواساز وجود نخواهد داشت.

ضمن آن که قبل از ورود هوا به درون ساختمان، از چند عدد فیلتر که به منظور جلوگیری از ذرات ریز و گرد و خاک به درون هوا تعبیه شده است عبور کرده و به این طریق هوای تازه و مطلوبی وارد بخش های مختلف ساختمان می شود. به همین علت است که استفاده از هواساز سرد یا هواساز گرم می تواند یکی از بهترین ترفند ها برای تأمین سرما و گرمای مورد نیاز در فصول مختلف سال باشد. گفتنی است که می توان تنوع زیادی در طراحی و تولید دستگاه هواساز ایجاد کرد که بتواند با توجه به آن تجهیزات مثلا سیستم کنترلر، کیفیت عملکرد سیستم را به خوبی کنترل کند که این امر به الزامات و کاربری پروژه بستگی دارد. برخی ساختمان­‌ها، به خصوص ساختمان‌های قدیمی و بلند مرتبه تنها دارای یک هواساز بزرگ هستند که معمولاً بر روی پشت بام نصب شده و تمام نواحی ساختمان را پوشش می­‌دهد. در طراحی های قدیمی ممکن است این هواسازها دارای کانال هوای برگشتی نباشد، در این هواساز‌ها تنها به نشتی هوا از ساختمان اکتفا می­‌کنند. این طراحی به دلیل ناکارآمد بودن آن در ساختمان­‌های جدید مرسوم نیست و امروزه استفاده از چندین هواساز کوچک­تر برای تأمین هوای نواحی متفاوت در ساختمان متداول تر است.

کویل گرمایی هواساز که با آب گرم یا بخار تغذیه می‌شود وظیفه گرمایش هوا را در ماه‌های سرد به عهده دارد و کوئل سرمایی که با آب سرد یا گاز مبرد تغذیه میگردد وظیفه سردکردن هوا را عهده دار است. این دستگاه با توجه به سیستم فیلتراسیون قوی که در آن به کار رفته می تواند هوای تازه و بدون هرگونه آلاینده را در محیط داخل توزیع کند. برای مانع شدن از اتلاف حرارت و نفوذ هوای فیلتر شده به درون هواساز، بدنه این تجهیز دو جداره و به صورت عایق ساخته می شود.

یک فن هوای جبرانی یا گردش داخلی، یک کویل حرارتی، یک کویل پیش سرد و یک رطوبت زن از جمله تجهیزات مازاد هستند که معمولاً یک هواساز بصورت درخواستی نصب می‌شوند. دبی هوای انواع هواساز بین 2000 تا فوت مکعب در دقیقه (945 تا لیتر بر ثانیه) متغیر است. قیمت هواساز وابسته به نوع کاربری ، متریال مورد استفاده در تولید هواساز ، میزان ظرفیت هوادهی دستگاه و همچنین ظرفیت برودتی و گرمایشی آن متغیر باشد . قیمت نهایی محصول وابسته به تعداد تجهیزات به کار رفته در این تجهیز برآورد می گردد. هرچه میزان پارامترهای کنترلی هوا افزایش یابد ، تجهیزات به کار رفته در دستگاه نیز افزایش می یابد و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

آشنایی مختصر با ایر واشر تهویه مهاجر-بتا تهویه

چونکه سیستم سرمایش آن بر مبنای پاشش آب در مسیر هوا (درست مثل کولر آبی ولی به کمک انژکتورها یا همان افشانک هایی که آب را در مسیر هوا تزریق می کنند) بوده و اگر هوا شرجی باشد ، آب تزریق شده نمی تواند دمای هوا را به طور مطلوب کاهش دهد. به عنوان مثال؛ در دستگاهی با کلاس 8 میزان رطوبت زنی و متعاقباً کاهش دمای هوا در مقایسه با کلاس 6 و به همین ترتیب، نسبت به کلاس 4 بیشتر است. لذا با توجه به کاربری فضا، دمای هوای مورد نیاز و البته محدودیتهای تأمین آب مصرفی، نوع کلاس دستگاه مد نظر برای پروژه لحاظ میگردد. همانطور که در این مطلب بیان شد، انواع ایرواشر به طور کلی شبیه به یک کولر آبی بزرگ است. برای اینکه بتوانید بهترین نوع ایرواشر را برای محل مورد نظر خود انتخاب کنید بهتر است که از یک متخصص کمک بگیرید تا شما را در زمینه حجم هوای مورد نیاز و سایر پارامترهایی که باید در نظر بگیرید، راهنمایی کند.

 • امکان استفاده از این مدل سیستم تهویه مطبوع در مناطق شرجی و مکانهایی با رطوبت و گرمای نهان بالا مثل سالنهای ورزشی وجود ندارد، به دلیل وجود رطوبت نسبی در سیستم آن مناسب برای استفاده در مناطق گرم و خشک میباشد.
 • زیرا هوا ساز دستگاه تولید کننده گرما یا سرما نیست و فقط توزیع کننده هوای گرم و سرد است و اگر نیاز به هوای سرد باشد، اب در چیلر دستگاه سرد می شود و یا اگر نیاز به هوای گرم باشد، آب در بویلر دستگاه گرم می شود و در هواساز پمپاژ می شوند.
 • علاوه بر آن از این سیستم برای تبادل حرارت میان آب و هوا استفاده می گردد.
 • وسیله ای که علاوه بر فیلتر نمودن و پاکسازی هوا از آلودگی، در رطوبت زنی، رطوبت‌گیری و خنک سازی هوا به کار می رود.

کیفیت هوای خارج شده از ایواشر به درجه حرارت آب اسپری شده در محیط بستگی دارد. هر چقدر میزان رطوبت زنی ، بیشتر باشد ، هوای خروجی نیز سردتر خواهد بود. هر دو دستگاه برای حالت گرمایش و سرمایش و رطوبت زنی در ساختمان استفاده می شوند. از دستگاه ایرواشر می توان در ساختمان های مسکونی، ساختمان های اداری، ساختمان های تجاری، مساجد، نجاری ها، ریسندگی ها، حسینیه ها، انبار، ورزشگاه ها، کارخانه ها، خوابگاه ها، باشگاه های ورزشی و …

ایرواشر‌های موجود در بازار در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایب و کاربرد مخصوص به خود را دارند. قدرت و ظرفیت پمپ آب باید به گونه‌ای انتخاب شود که باید به راحتی بتواند دبی مورد نیاز دستگاه را تامین نماید و همچنین فشار آب را تا حدی افزایش دهد که به راحتی آب پس از خروج از نازل به صورت پودر تبدیل شود. دمپر‌های ورودی هوای تازه و هوای برگشت معمولا از جنس آلومینیومی ایرفول می‌باشد که وظیفه‌ی باز و بسته کردن مسیر جریان هوا و همچنین تنظیم میزان دبی هوا‌ی عبوری را دارد. این دمپر‌ها می‌توانند هم به صورت دستی و هم به صورت موتور دمپر مورد استفاده قرار گیرند. یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های یک دستگاه هواساز که وظیفه‌ی تامین هوای مورد نیاز را دارد، فن دستگاه می‌باشد. مهم‌ترین جز ایرواشر شامل یک محفظه حاوی چندین سری نازل جهت اسپری آب و یک بخش جداکننده که آب و هوا را در خروجی از یکدیگر جدا می‌کند، و یک قسمت نیز برای تجمیع کثیفی‌های آب اسپری شده و ذرات موجود در هوا است.

این کانال هوای داخل ساختمان را مکش نموده و وارد دستگاه می‌کند. از آن‌جا که روش سرمایش تبخیری، یکی از عمده روش‌ها در صنعت سرمایش تهویه مطبوع در ایران می‌باشد، در این مقاله قصد داریم به توضیح ایرواشر که بر پایه‌ی اصول سرمایش تبخیری، عمل می‌کند بپردازیم. قبل از توضیح و آشنایی با عملکرد دستگاه هواساز ایرواشر، بهتر است با مفاهیم اولیه‌ی آن اعم از روش سرمایش تبخیری و… آشنا شویم.

مانند زمان بارش باران که آلودگی های هوا جذب قطرات آب می شود و هوا پس از بارندگی بسیار مطبوع است ، در زمان پاشش آب در محفظه خنک کننده ایرواشر نیز ، علاوه بر جذب رطوبت ، کیفیت آن افزایش می یابد. فیلتر ایرواشر می تواند ، فیلتر فلزی ، فیلتر هپا ، سلولزی و … باشد. با توجه به نوع فیلتری که استفاده می کنید ، کیفیت هوایی که از آن عبور می کند متغیر است. در درون ایرواشر ها هوای خنک شده فیلتر می شود و از آنجا که با آبهای تبخیر شده مخلوط می گردد رطوبت نسبی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

یکی از مزیت های دستگاه هواساز ایرواشر به دلیل عدم نیاز به تجهیزات سرمایشی مانند چیلر و وصل شدن به موتور خانه قیمت مناسبی داشته و نسبت به دیگر هواسازها مقرون به صرفه تر می باشد. ایرواشر یک سیستم تهویه هوای سرمایشی و گرمایشی است که در ساختمان‌ها، مراکز اداری و تجاری، سالن‌های بزرگ و کوچک، خانه‌ها، کارگاه‌های صنعتی، کارخانه‌ها و دیگر مکان‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها اغلب برای تهویه هوا و مرطوب سازی هوا استفاده می‌شوند و آب در عملکرد آن‌ها نقش بسیار مهمی دارد. ایرواشرها در اصل حالت گرمایشی ندارد و اگر آن‌ها را بر روی حالت سرما قرار ندهید، می‌توانند هوا را گرم کند. در صورتی که در ایرواشرها از کویل آب گرم استفاده شود، ایجاد گرما نیز ممکن می‌شود.

انواع ایرواشرها در بازار

عدد کلاس مربوطه نشان دهنده‌ی میزان دبی جریان آب عبوری از نازل‌های آب پاش بر حسب GPM به ازای هر ۱۰۰۰ CFM (فوت مکعب در دقیقه)، حجم هوای عبوری از دستگاه می‌باشد. این مدل از ایرواشر قابلیت نصب بر روی بام خانه و آپارتمان و همچنین در زیر سقف را دارد. این مدل تقریبا در همه‌ی مکان‌ها قابل نصب بوده و از طریق سیستم کانال کشی، هوای مورد نیاز را به محل بمورد نظر ارسال می‌کنند.

مزایای ایرواشر

این شرکت در سال 1385 تولیدات خود را تحت نام “شرکت کیان مبتکر پارس” و انحصاراً در خصوص تولید انواع سیستم ها اطلاعات بیشتر… ایرواشر خانگی دستگاهی هست که به وسیله آن می توان عمل سرمایش همراه با رطوبت زنی را در ظرفیت بسیار بالا به درستی انجام داد. ایرواشرها در مکان های زیادی از جمله سوله های صنعتی، ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، مساجد، کارخانه ها، ورزشگاه ها و… کاربرد دارند و بر اساس ظرفیت و توانی که دارند به جهت ایجاد رطوبت، فیلتراسیون، ایجاد سرمایش و گرمایش، کاهش آلودگی و ذرات گرد و غبار مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه هواساز فقط یک رابط بین دستگاه های سرمایش یا گرمایش و ساختمان است و تنها رطوبت زنی در محفظه دستگاه انجام می شود در حالی که ایرواشر برای گرمایش از دستگاه های دیگر کمک می گیرد و رطوبت زنی و ایجاد سرمایش در محفظه دستگاه انجام می شود. بنابراین میزان کاهش دمای دستگاه هواساز می تواند خیلی بیشتر از ایر واشر باشد چون از تبرید تراکمی به جای تبرید تبخیری بهره می برد. در پاسخ به سوال دستگاه ایرواشر چیست می توان گفت که سیستم ایرواشر وسیله ای گرمایشی و سرمایشی (چهار فصلی) با توانایی فیلتر نمودن و پاکسازی هوا از آلودگی ها و نیز افزایش دهنده رطوبت هوا است که برای تهویه سوله ها و ساختمان ها کاربرد دارد. قطعات ایرواشر شامل فن و موتور الکتریکی متصل به آن ، کویل آبگرم متصل به بویلر موتورخانه یا پکیج گازسوز ، فیلترها ، بدنه و شاسی ، سیستم خنک کاری تبخیری (شامل افشانک های تزریق آب و پمپ) ، حسگرها ، کنترلر و … است.

ایرواشر چیست؟ فروش ویژه ایرواشر

در مکانیزم سرمایشی در زنت آب با ریزش از بالای سلولز، آن را خیس کرده و هوای عبوری خنک میشود ولی در ایرواشر آب به صورت پودر اسپری میشود و هوا به محض برخورد با پودر خنک میشود. به دلیل اینکه هواساز از سیستم تبرید تراکمی استفاده میکند پس کاهش دمای بیشتری را در محیط ایجاد میکند ولی ایرواشر از سیستم تبرید تبخیری استفاده میکند. در ایرواشر کلاس ۸، درصد رطوبت زنی به هوا بالاتر است، قاعدتا مصرف آب بیشتری دارد و هوای خنک تری تولید می‌کند. یکی دیگر از موضوعات مهم که جزو مزایای ایرواشر Air Washer محسوب میشود قطعاتی که در این دستگاه استفاده شده بسیار ارزان تر از سیستم های تهویه مطبوع دیگر است. ایرواشرها دارای انواع آپارتمانی و صنعتی بوده که در مدل‌های افقی یا عمودی، روبروزن یا بالا زن، مجهز به کویل گرمایشی یا فاقد کویل گرمایشی ارائه می‌شوند.

مبدل حرارتی چیست و چه کاربردی برای صنایع دارد؟-بتا تهویه

مجموعه صفحات بین دو صفحه فلزی انتهائی به وسیلهٔ پیچ بهم وصل می‌شوند. صفحات و قطعات منفصل فریم از میله حامل بالائی آویزان هستند و در انتهای مبدل به وسیلهٔ میله راهنما نگهداری می‌شوند. میله حامل و میله راهنما به قطعه ثابت فریم پیچ و مهره می‌شود و بجز مبدل‌های کوچک بقیه به تکیه‌گاه انتهائی متصل می‌شوند هر چند این نمی‌تواند همیشه یک قاعده کلی باشد. مجموعه صفحات مانند دسته لوله‌ها در مبدل‌های پوسته‌ای و لوله‌ای است با این تفاوت مهم که دو سمت جریان گرم و سرد در یک مبدل حرارتی صفحه‌ای معمولاً دارای مشخصه‌های هیدرودینامیکی یکسانی است. صفحه فلزی مبدل جزء اساسی این سیستم حرارتی محسوب می‌شود که اندازه بزرگترین صفحه از ۳/۴ متر ارتفاع و ۱/۱ متر عرض است. نرخ انتقال حرارت برای یک صفحه در محدوده رنج ۰۱/۰تا ۶/۳ متر مربع قرار دارد که برای اجتناب از توزیع غیریکسان سیال درعرض صفحه، حداقل نسبت طول/عرض حدود ۸/۱ انتخاب می‌شود.

 • از طرفی به سبب بزرگ بودن تنش برشی در گوشه صفحات، میزان رسوب در این مبدل‌ها بسیار کم‌تر میشود.
 • از مزایای این مبدل‌ها می‌توان به سطح تماس زیاد در حجم کم، طرح مکانیکی خوب، توزیع یکنواخت فشار، هزینه کم در روش ساخت و تولید و راحتی تمیز کردن آن‌ها اشاره کرد.
 • با این وجود برای دست‎یابی به ظرفیت انتقال حرارت بیشتر می‌توان چند عدد از این مبدل‌ها را به صورت متوالی با هم البته در راستای عمودی قرار داد.
 • در این مبدل‌ها که تبادل حرارت میان هوا و یک سیال دیگر صورت می‌گیرد، تعدادی کویل و یک یا چند عدد فن قرار دارد.
 • بدین ترتیب گرما در اثر اختلاف دمای بین دو سیال و از طریق دیواره لوله ها، از سیال گرم به سیال سرد منتقل می شود.
 • مبدل های حرارتی را می توان از جنبه های گوناگونی دسته بندی کرد.

نصب مبدل حرارتی باید توسط فرد متخصص و بر اساس دستورالعمل های سازنده نصب شود. مبدلهای حرارتی مارپیچی اغلب برای دوغاب و خدمات حاوی مواد جامد استفاده می شوند. برآورد اولیه برای مقدار ضریب انتقال حرارت کلی، مورد نیاز است. تنظیم محدودیت های طراحی افت فشار در پوسته و لوله به صورت جداگانه.

گروه رضوان صنعت به عنوان یکی از قدیمی ترین فروشگاه ها در زمینه عرضه تجهیزات صنعتی، با بیش از یک دهه تجربه می باشد. مبدل حرارتی ایمکس دارای براکت قابل تنظیم برای نصب و راه اندازی ساده تر و قابل انعطاف می باشد. که در رابطه TS دمای بخار، T1 دمای ورودی سیال ثانویه و T2 دمای خروجی سیال ثانویه می باشد. محاسبه مساحت سطح مورد نیاز انتقال حرارت با استفاده از رابطه بالا. به احتمال زیاد ورودی دچار انسداد هست ، که این انسداد ممکنه به خاطر رسوب و یا ورود یک جسم خارجی در سیستم لوله کشی بوده باشه این مشکل همچنین می تواند باعث ایجاد نشت در سیستم شود .

مبدل حرارتی صفحه‌ای

انتقال گرما بین دیواره و سیال به صورت همرفت در حال جریان است. درمورد انواع مبدل حرارتی، اصطلاحاً به آن همرفت اجباری گفته می شود. زیرا در اثر گردش جریان مصنوعی ایجاد می شود (پمپ ها، توربین ها، فن ها). مبدلهای گرمایی لوله‌ای گونه‌ای از خانواده‌ی مبدلهاست که معروف ترین نوع آن، «مبدل لوله و پوسته» می‌باشد. در داخل این نوع دستگاه، لوله‌هایی با قطر یکسان جهت تبادل حرارت تعبیه می‌شود. بیشترین میزان کارایی و استفاده در صنایع و کارگاه‌های تولیدی، مربوط به این مدل مبدل حرارتی است.

نحوه عملکرد مبدل حرارتی

از جمله کاربردهای صنعتی مبدل‌های حرارتی می‌توان به صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع تولیدی، نیروگاه‌های تولید برقریال پالایشگاه نفت و گاز، داروسازی، صنایع کاغذسازی و … اشاره کرد. با تشکر از اعتماد شما، فروشگاه اینترنتی بامین تهویه تصاویر،اطلاعات فنی و مشخصات انواع برندها و مدل های مبدل حرارتی صفحه ای را جهت مقایسه و خریدی مطمئن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است. مشاورین بامین تهویه آماده ی پاسخ گویی به سوالات شما می باشند. اين شرکت با برخورداری از اساتيد دانشگاه، کادر متخصص، افراد خبره و تجهيزات مدرن از جمله ماشين آلات CNC و کـارگاه های مجهـز قـالب سازی، موفق گردیده اين مهم را در کشـور امکـان پذير نمايد. در جریان عمود بر هم (متقاطع)، همانطور که از نامش پیداست، سیالات به صورت موازی تبادل حرارت نمیکنند، بلکه به صورت عمودی و افقی با هم برخورد غیرمستقیم دارند و به این ترتیب انتقال دما انجام می شود. مبدل های حرارتی هواخنک و حتی برج های خنک کننده نیز اغلب اینگونه عمل میکنند.

مبدل حرارتی استخر از آب داغ دیگ یا مدار آب گرم کن خورشیدی برای گرم کردن آب استخر و انتقال حرارت بین دو سیال گرم و سرد استفاده می کند. یکی از مزایایی که طراحی مبدل‌های صفحه تخت در مقایسه با مبدل‌های پوسته و لوله در اختیار شما می‌گذارد، انعطاف سایزی‌ست که به طراح می‌دهد. این مدل سیستم که ما در پایین عکس آن را آورده‌ایم، سطح انتقال حرارت را به حد قابل توجهی بالا می‌برند. مبدل حرارتی هوا خنک دمای سیال را با هوایی که توسط فن دمیده می‌شود، خنک می‌کند. دستگاه مبدل حرارتی در سه نوع وی شکل، افقی و عمودی طراحی و تولید می‌شود.

انواع فن کویل سقفی زمینی دیواری ، مزایا ، معایب و قیمت آنها-بتا تهویه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکتمرکز کنترل ایرانبه شماره ثبت ۵۲۶۹۰ می باشد.

 • خرید فن کویل کانالی برای تهویه مطبوع محیط های مختلف مانند مجتمع های تجاری و صنعتی و..
 • به دلایلی از قبیل اشغال فضای روی دیوار ( که مثلا می تواند محل نصب تابلو باشد)، همچنین رنج ظرفیتی کمتر نسبت به دیگر انواع فن‌کویل‌ها استفاده از این دستگاهها در پروژه ها امروزه کمتر شده است.
 • علاوه بر اینکه خود فن کویل در یک واحد، اجزای متعدد و خراب شدنی زیادی دارد که برای داشتن عمر مفید بالا، نگهداری بالای مصرف کنندگان و سرویس‌دهی منظم را می‌طلبد.
 • پیشنهاد می کنم برای اطلاعات جامع تر در این زمینه با متخصصان تاسیسات رجایی تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید تا همکاران ما به سوالات شما به طور تخصصی و رایگان پاسخ دهند.
 • با توجه به فضایمورد نظر می توان از یک تا چند فن کویل برای تامین سرما و گرما استفاده کرد.

در ضمن اگر به تنظیم دقیق رطوبت نیاز باشد، بایستی حداقل از یک هواساز در ساختمان استفاده شود. آب سرد یا گرم تولید شده ی چیلر یا بویلر توسط پمپ ها از طریق رایزرها به لوله هایی با قطر کوچکتر فرستاده می شوند تا به فن کویل ها هدایت شوند. FCU اساسا جعبه ای با فن داخلی است که هوای داخل فضا را می کشد و آن از روی کویل گرم یا سرد عبور می دهد تا دمای هوا را تغییر دهد و سپس این هوا را به داخل فضا پخش می کند. آب سرد به FCU وارد می شود و از طریق کویل خنک کننده (مجموعه ای از لوله های نازک) عبور کرده و گرمای هوای داخل آن را جذب می کند.

فن کویل کانالی گرین مدل GDF2000P1/H

این ویژگی علاوه بر این که به ما قدرت کنترل کامل دما در بخش های مختلف یک ساختمان را به ما می دهد ، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها نیز می شود. در برخی از آن ها به وسیله هیومیدستات ، امکان تنظیم رطوبت نیز وجود دارد. ترموستات می تواند به عنوان بخشی از خود دستگاه و یا به عنوان قطعه ای جداگانه نصب شود. فن کویل دو لوله ، در تابستان فقط برای سرمایش و در زمستان فقط برای گرمایش قابل استفاده است.

فن کویل های اتمسفر زمینی تمامآ از نوع پایه دار هستند و دارای فیلتر های فلزی آلومینیومی قابل شستشوی چند لایه می باشند. در جواب سوال شما دوست عزیزم عرض کنم که فن کویل دکوراتیو برند تهویه همان فن کویل تهویه مدل کریوه است. برای دیدن تمامی مدل های فن کویل زمینی کریوه به صفحه قیمت فن کویل تهویه مراجعه فرمایید. یکی از نکات مهمی که پیش از خرید فن کویلباید بدان توجه کرد، برخورداری از گارانتی و خدمات پس از فروش است.

معایب فن کویل :

فیلترها باید دارای قابلیت شستشو و دسترسی آسان باشند تا هرچند وقت یکبار جهت جلوگیری از کاهش راندمان دستگاه، به خوبی تمیز و دوباره جایگزین گردند. سطح مقطع کویل، سایز و تعداد ردیف لوله‌ها، تعداد فین بر اینج پره ها معیارهای اندازه گیری میزان ظرفیت برودتی و حرارتی یک کویل می باشند. در انواع مختلف فن‌کویل معمولا این دمنده از نوع سانتریفیوژ و از جنس پلاستیک فشرده و یا گالوانیزه تولید می‌شود. ۲ – صرفه‌جویی در انرژی و طولانی کردن عمر چیلر از طریق خاموش کردن مقطعی فن‌کویل در فضاهای خالی (کنترل دستی یا اتوماتیک) . برای اینکه بتوانیم استفاده از شیر سه راهه برقی یا Electric 3-Way valve برای شما علاقه‌مندان بهتر توضیح دهیم بهتر است که در ابتدا ضریب همزمانی را تعریف کنیم.

بهتر است از الکتروموتوری با دور بالا و صدای کم استفاده شود تا صدای تولیدی کل مجموعه زیاد نباشد و محیط اطراف را درگیر نکند. موتور از یک سری شفت و بلبرینگ تشکیل شده است که بهتر است از بلبرینگ بسیار مطمئن در موتور استفاده شود تا صدای تولیدی موتور کمتر و کارایی موتور بالاتر رود. فن موتور ها دارای 3 مدل الکتروموتور جریان مستقیم یا DC، الکتروموتور جریان متناوب یا AC و الکتروموتورهای خاص و در انواع شفت کوتاه، شفت یک طرفه و شفت بلند موجود می باشند.

فن کویل سقفی توکار مدل – WOLF-1000 H1

چرا که این روغن‌ها صرفا قابلیت سرمایشی ندارند و دمای پایین‌تری دارند. در فن کویل‌ها خوردگی اینقدر بالا نیست که از این روغن‌ها استفاده کنیم. نقش هواساز در این فن کویل به این صورت است که بعد از تولید هوای تازه و فیلتر کردن آن رطوبت مورد نیاز را هم تامین میکند و بعد از آن به شکل سرما یا گرما توسط سیستم فن به محیط انتقال داه میشود. قطعاً با این فن کویل برخورد داشته اید، ولی چون در سقف کاذب نصب می‌شود و نمای جالبی هم ندارد احتمالا ظاهر آن کمتر دیده می‌شود.

قطر لوله های رفت و برگشت برای فن کویل 2000سایز اینچ، برای فن کویل 300 و 400 سایز اینچ و برای فن کویل 600 و 800 و 1000 ، اینچ در نظر گرفته می شود. بعضی از مدل ها و ظرفیت های دستاه در نوع کاستی می توانند به هوای تازه نیز متصل شوند. از نوع کاستی چهار ظرفه معمولا در پروژه های استفاده می شود که چیدمان دستگاه در وسط اتاق است و از نوع کاستی یک طرفه در پروژه هایی استفاده می شود که دستگاه کنار دیوار نصب می شود و هوا را به یک طرف هدایت می کند. دستگاه های توکار حالت دکوراتیو ندارد و در فضای سقف یا دیوار کاذب نصب می شود. در هر حال خدمات پس از فروش فن کویل سرما آفرین را انجام می دهیم چه از ما بخرید و چه نخرید!

برج خنک کننده مدار بسته :: طراحی و تولید برج خنک کننده صنعتی و تهویه-بتا تهویه

نقش اصلی این صفحات افزایش سطح تماس آب با هوای در جریان می باشد که این افزایش سطح موجب کاهش بیشتر دما خواهد شد. در نهایت توسط نیروی فنی در زاویه مناسب در نوع PVC به هم چسبانده می شود و یا در نوع PP به هم جوش داده می شود. پکینگها در ابعاد و اندازه های مختلف طبق درخواست مشتری تولید می شود. برج خنک کننده هیبریدی نوع دوم گردش هوا به این صورت است که از بخش پایینی برج وارد می شود و با سطح دو کویل ها برخورد خواهد داشت و سپس با حرکت به سمت بالای برج از آن خارج خواهد شد. در برج خنک کننده هیبریدی به دلیل داشتن دو برج خنک کننده مدار بسته در بالا و مدار باز در پایین ، دارای ارتفاع بیشتری نسبت به سایر برج های خنک کننده می باشد. برج خنک کننده مدار بسته در دماهای مرطوب محیط نمی تواند دمای آب را کاهش دهد و فقط می تواند آب را تا دمای خشک محیط خنک نماید و به همین دلیل داری راندمان حرارتی پایینتری نسبت بع مدل مدار باز است.

 • برج خنک کننده هیبریدی نوع دیگری از برج خنک کننده می باشد که در ترکیبی از دو برج خنک کننده خشک و مرطوب می باشد.
 • در نهایت توسط نیروی فنی در زاویه مناسب در نوع PVC به هم چسبانده می شود و یا در نوع PP به هم جوش داده می شود.
 • مشاور فنی پروژه با داشتن دانش مهندسی موجب انتخاب صحیح و اصولی این تجهیز می‌شود.
 • ممکن است نیاز باشد چندین و چندین بار این روند را تا حذف کامل باکتریها تکرار کنید.
 • این سیستم نیز با پاشش آب و تماس با هوا موجب تبخیر بخش کوچکی از آب، در نتیجه سبب کاهش دمای آب می‌گردد.
 • سیستم کنترل هوشمند برج خنک کن از سنسورهای دما، اینورتر یا درایو و نرم افزار کنترل تشکیل شده است.

به منظور کاهش سطح این املاح، بلودان ها را تنظیم نموده و به تصفیه آب چرخشی در فرآیند صنعت اقدام کنید. دلیل بهره گیری صنایع بزرگ جهان از این شیوه دمونتاژ، گرمای تولید شده زیادشان است. این آب مصرفی که به شکل یک لایه نازک و یکنواخت روی سطح پکینگ مدیا توزیع شده است، یک سطح تبادل گرمایی بزرگ ایجاد میکند. این تجهیزات به طور مستمر آبهای مصرفی در فرآیند تولیدی صنایع و نیروگاه‌ها را خنک می‌کنند. بنابراین دغدغه‌ی کمبود آب خنک را برای استفاده دائمی در چرخه تولید را برطرف می‌سازند.

کیفیت آب برج خنک کننده

نگهداری و محافظت از برج سبب افزایش طول عمر قطعات داخلی و جانبی آن می‌گردد. اگر اصول نگهداری این دستگاه به درستی رعایت نگردد سبب بروز مشکلات فراوانی خواهد شد. به منظور برقرار شدن قانون پایستگی جرم باید میزان مشخصی آب را به طور دائم وارد دستگاه بنماییم.

بنابراین بهتر است از انتخاب به صورت غیرکارشناسی از کاتالوگ مشخصات فنی خودداری نمایید. بهترین گزینه در انتخاب تأسیسات صنعتی استفاده همزمان از کلیه پارامترهای در دسترس طراحی است. مهمترین ابزار طراحی استفاده از نرم افزارهای آنلاین در محاسبات مهندسی و استفاده از کاتالوگ سازندگان سیستم‌های برودتی می‌باشد. به منظور جلوگیری از نشت های برج خنک کننده، ابتدا بایستی اتصالات این دستگاه‌ها بدرستی نصب گردد. البته اگر باز هم دستگاه دچار نشتی باشد، تشخیص آن به شدت سخت می‌باشد.

اتفاقی که درون یک کولینگ تاور رخ می دهد نوعی تماس یا ارتباط مستقیم و غیر مستقیم بین دو سیال است. این تماس و ارتباط بین آب و هوا موجب جابجایی انرژی گرمایی و کاهش یافتن دمای آب می‌گردد. در برج خنک کننده جریان اجباری فن در قسمت بالای برج خنک کننده قرار دارد و هوا را از پایین برج مکش نموده و بعد از تبادل حرارتی به بیرون از برج خنک کننده پرت میکند. در برج خنک کننده جریان اجباری هوای گرم شده مجدد به داخل برج برنمی‌گردد، به دلیل افزایش سطح تماس آب با هوا دارای بازده بالایی میباشد. آب جبرانی میزان آبی است که باید به درون برج خنک کننده تزریق گردد تا مانع از رسوب گرفتگی درون کولینگ تاور شود و همچنین موجب افزایش راندمان حرارتی گردد.

برج خنک کننده 400 تن تبرید مدار باز

این مدل دمونتاژ برای صنایع و کاربری های صنعتی بزرگ که نیاز به ظرفیت های بالای خنک کنندگی دارند، استفاده میشوند. از یکسو تاورهای مدارباز به سبب مشکلات فراوانی همچون نشتی، تبخیر و مکش توسط هوا، می توانند به شکل ویژه ای آب را هدر دهند. این مسئله بخصوص در کشور کم آبی چون ایران به عنوان یک معضل جدی مطرح میشود. سیستم پاشش آب Sprinklerhead یک سیستم محرک است که در برجهای خنک‌ساز مخروطی یا گرد نصب شده است.

نازل های آب پاش

لذا توصیه میشود که از راهکارهای فوق که در بخش پوسیدگی سطوح داخلی عنوان شد، بهره گرفته شود. در رابطه با دلیل این پوسیدگی میتوان گفت که عبور سدیم و سایر مواد معدنی از لوله‌های ورودی دستگاه خنک‌ساز موجب میشود تا فلز به مرور زمان با شکستگی مواجه شود. این شکستی و خوردگی موجب میشود تا نشت آب در بخشهای مختلف دستگاه دیده شد. بازرسی دوره ای از برجهای خنک کننده در افزایش طول عمر قطعات و کاهش نیاز به تعویض آنها شدیداَ موثر است. این کار را با کمک گرفتن از کاتالوگ و آمپر ذکر شده بر روی دستگاه انجام دهید. این مدل مونتاژ بیشتر برای برجهای خنک‌ساز با ظرفیت کم و برای صنایع سبک استفاده میشود.

در قسمت زیرین برج خنک کن قرار دارد و آب خنک شده در آن جمع‌آوری شده و به سمت سیستم‌های سردسازی هدایت می‌شود. بازه ابعادی معمول فن آلومینیوم کولینگ تاور از قطر ۰٫۸ متر تا ۳ متر می‌باشد. این فن‌ها دارای قیمت کمتری نسبت به فن‌های کامپوزیتی (نوع سوم فن محوری) هستند لیکن معایب خاص خود را نیز دارند. قیمت پکینگ کولینگ تاور براساس فاکتورهایی مانند نوع پکینگ، جنس و میزان خرید آن متفاوت خواهد بود. کولینگ تاورها به علت جریان آب در آنها معمولا در اتصالات و قطعات داخلی تا حدودی دچار خوردگی می شوند و هم چنین بدنه و سازه نگهدارنده آنها به علت تابش دائمی نور خورشید دچار ضعف و پوسیدگی می گردد.